bip.gov.pl Logo SP Wysoka

Instrukcja korzystania z BIP

Szanowni Państwo

Internetowy Biuletyn Informacji Publicznej, zbudowany jest na zasadzie drzewa. Uporządkowana w odpowiednich działach treść pomaga w intuicyjnym dotarciu do interesującej informacji. Nad ich aktualnością pieczę sprawuje Administrator Systemu
i podległa mu Redakcja biuletynu.

Pragniemy przypomnieć, że Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron, na których zostaje udostępniona informacja publiczna. Podstawowym zadaniem biuletynu jest ułatwienie dotarcia do informacji publicznej, dokumentów, uchwał oraz do kompetentnych osób
w danej jednostce publicznej.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka zainstalowana w górnym pasku nagłówka, przeszukuje tylko zasoby tego Biuletynu. Nie można w niej wyszukiwać innych informacji, jak tylko związanych z danymi publikowanymi w niniejszym serwisie.

Aby szybko dotrzeć do potrzebnej informacji należy wpisać słowo kluczowe, kojarzące się z informacjami, które chcą Państwo znaleźć, np: "podatki" lub "uchwały". System wyszukiwawczy skieruje Państwa do działu, gdzie znajdują się interesujące Państwa informacje.

Nawigacja


System nawigacyjny serwisu zbudowany jest na zasadzie drzewa, które rozwija się po kliknięciu na dany link. Struktura podziału jest następująca:

Kategorie
Działy
Dokumenty
Każdemu działowi i dokumentowi mogą towarzyszyć załączniki, które można otworzyć, zapisać na dysku komputera lub na nośniku zewnętrznym lub wydrukować.

Rejestr zmian

Rejestr zmian znajdujący się na dole każdego opublikowanego dokumentu, pozwoli zapoznać się, z jego wszelkimi poprawkami, modyfikacjami i starszymi wersjami.
Rejestr zmian to budowane automatycznie archiwum, które nie może być modyfikowane przez administratorów biuletynu. Zawsze można zapoznać się z poprzednią wersją danego dokumentu.

Wersje do wydruku

Każdą stronę biuletynu można wydrukować lub zapisać na lokalnym komputerze. Dotyczy to również każdego dokumentu zamieszczonego w formie załą…cznika, znajdującego się na danej stronie.
Wszystkie załączniki są publikowane w kopiach, zgodnych z oryginalnymi wersjami dokumentów.Opublikował: Łukasz Nowak
Publikacja dnia: 11.11.2013
Podpisał: Anna Makuch
Dokument z dnia: 06.05.2013
Dokument oglądany razy: 2 655